P بر E ارزشی چیست؟ (آموزش بورس اصفهان)

P بر E ارزشی چیست؟ (آموزش بورس اصفهان)

P بر E ارزشی عموما به P بر E هایی اطلاق می گردد که در سطحی پایین تر از میانگین بازار و یا PبرE بدون ریسک باشد و البته به نظر برخی کارشناسان پس از مرتب سازی، اونهاییکه در پایین ترین سطح قرار می گیرند (با شرط بزرگتر از صفر) که این موضوع خود جای بحث دارد و در این مجال سعی به چالش کشیدن این موضوع را نداریم.

بصورت نرمال، عوامل موثر بر تغییرات قیمت (صورت نسبت) بسیار سریعتر از عوامل موثر بر EPS (مخرج نسبت) شرکتها تاثیر و منجر به تغییر آن خواهند گردید. در نتیجه سرعت تغییرات در صورت کسر بسیار سریعتر از عوامل موثر بر مخرج کسر خواهند بود. بنابراین Pبر E ارزشی زمانی متولد می شود که عامل قیمت (P) بسیار کندتر از EPS تغییر نمایند. حال چه زمانی قیمت توانایی رشد نخواهد داشت؟

حالت اول زمانی اتفاق خواهد افتاد که سهم با افت ارزش بازار مواجه می گردد. یعنی اینکه قیمت سهم روندی نزولی دارد در حالیکه سطح EPS قبلی شرکت حفظ می شود و یا اینکه کاهش در آن بسیار کمتر از درصد افت قیمتی سهم خواهد بود و حالت دوم موقعیتی است که درآمد هر سهم (EPS) با رشد مواجه است اما بنا به دلایلی بازار حاضر به نشان دادن اقبال لازم به آن نیست.

آفتاب بورس  (آموزش بورس و رمز ارز اصفهان)

به کانال ما بپیوندید

اینستاگرام  https://instagram.com/aftabbourse_esfahan

 

جدیدترین کلاس ها

نمایش همه

اگر به دنبال راهی برای کسب درآمد بیشتر هستید... اگر می‌خواهید در کنار معاملات و فعالیت‌های اقتصادی خود، د

  • روز های کلاس
  • ساعت های کلاس
  • کد کلاس 5
0تومان

با ما همراه باشید